İster film yönetmenliği, ister veterinerlik, ister önemsedikleri sosyal bir sorunu çözmek olsun, gençler gözlerini büyük ve çeşitli hayallere dikmiş durumda. Açık olan şu ki, gençler hangi yolu veya tutkuyu seçerlerse seçsinler, teknoloji eğitimi onların gelecekteki potansiyellerini ortaya çıkarmada bir rol oynayacak ve yeniden keşfedilen bir marka ve yeni programlama, bunun gerçekleşmesine yardımcı olmaya hazır.

Halihazırda geleceği düşünen gençler, özellikle bilim veya matematikle ilgilenmiyorlarsa veya en son teknoloji kaynaklarına erişimleri yoksa, teknoloji eğitiminin faydalarını fark etmeyebilirler. Ancak teknoloji eğitimi herkes içindir. Her türden öğrenci içerik yayınlamanın, kodlamanın veya müzik yapmanın sırlarını çözerken, aynı zamanda sadece bir kariyer için değil, günümüzün teknoloji odaklı dünyasında başarılı bir gelecek için gereken güveni, yaratıcılığı ve yeteneği de geliştiriyorlar. Daha fazla genç öğrencinin teknoloji yoluyla potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı olmak, yeniden keşfedilen kar amacı gütmeyen CompTIA Spark'ın (önceden Bilişim Geleceklerini Yaratmak olarak biliniyordu) ve genişletilmiş ortaokul programının hedefidir. Program, ilgi alanlarını keşfetmek için kritik bir yaşta olan 11 ila 14 yaşındaki öğrenciler için teknolojiyi ilgi çekici, erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmek için yenilikçi bir öğrenme platformu aracılığıyla yüksek kaliteli teknoloji eğitimi ve kaynakları sunar.

CompTIA Spark CEO'su Charles Eaton, "Başarılı bir geleceğe giden yolculuklarında daha fazla gence teknolojinin gücünü ve olasılığını tanıtmak için heyecan verici bir fırsatımız var" dedi. "CompTIA ile olan bağlantılarımızdan biliyoruz ki, teknolojide ödüllendirici, iyi maaşlı kariyer yelpazesi, endüstri geliştikçe genişlemeye devam ediyor ve günümüzde çoğu profesyonel rol için bir tür teknoloji bilgisi gerekiyor. Genişletilmiş ortaokul programı, farklı geçmişlere sahip gençlerin kariyere hazır olmalarına yardımcı olmakla ilgili değil, onların hayata hazır olmalarına yardımcı olmakla ilgili.” Bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan CompTIA Spark, organizasyonu kuran CompTIA'nın sosyal inovasyon kolu olarak faaliyet göstermektedir. Bugün, CompTIA ve diğer şirketler ve vakıflardan sağlanan fonlar, CompTIA Spark'ın yenilikçi girişimlerini ilerletmeye devam ediyor.

Başarıya Giden Yol Haritası

CompTIA Spark'ın genişletilmiş ortaokul programlama çabalarının, sektördeki daha fazla gencin ilgisini çekmek için teknolojiye özel öğrenmeyi nasıl sağlayacağını ve tüm öğrencilerde yaşam boyu öğrenme becerilerini nasıl ateşleyeceğini vurgulamaktadır. "Teknolojide çok fazla harika fırsat var ve yeterli sayıda kalifiye insan yok. Yeni, çeşitli yeteneklerden oluşan genişletilmiş bir boru hattı yaratılmadıkça, ödüllendirici, iyi maaşlı binlerce iş doldurulamayacak," dedi Eaton. "CompTIA Spark'ın ortaokul programlaması, sonunda sektörde bir kariyer seçip seçmemelerine bakılmaksızın binlerce gencin hayatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak, ancak aynı zamanda boru hattına ekleme yapmak ve öğrencilere teknolojinin herkes için olduğunu göstermek için önemli bir adım. ve sadece kodlamadan çok daha fazlası hakkında.”

Öğrencilerle Bulundukları Yerde Buluşma CompTIA Spark çevrimiçi öğrenme platformu, gençlerin teknolojiyle ilgili çeşitli eğlenceli ve ilham verici kurslara ve kaynaklara erişmeleri için tek adres olarak tasarlanmıştır. Platform, her öğrenci için çeşitli kanallar ve yöntemler genelinde içerik içerir. Sanaldan akran öğrenimine ve kendi kendine rehberlikten eğitmen liderliğindeki sınıflara kadar programlar, çok çeşitli öğrenme tercihlerine ve ilgi alanlarına hizmet eder. Eşsiz bir özellik, içeriğin öğrencilerin mevcut ilgi alanlarını geliştirmelerine yardımcı olacak şekilde haritalanması ve finanstan üretime, pazarlamadan sanata kadar farklı "kariyer kümeleri" üzerinden küratörlüğünü yapmasıdır. Öğrenciler, tutkularına, güçlü yönlerine ve büyüyen yeteneklerine uygun kariyer yollarını ve gelecekteki öğrenme fırsatlarını keşfedebilirler. CompTIA program operasyonları kıdemli direktörü Amy Cliett, "Öğrencilerin ilgi alanlarıyla bağlantı kurar ve ardından onlara teknolojinin ilgi alanlarını nasıl etkilediğini gösterirseniz, teknoloji olanaklarının ne olduğu konusunda gözlerini açar - dünyalarını açar" dedi. Cliett, kendi kızlarından birinin kitap kurdu olduğunu ve teknolojiyle ancak bir podcast atölyesine katıldıktan sonra tanıştığını belirtti. "Işıklar yandı, çanlar çaldı ve 'Yani hayatımı kazanmak için bunu yapabileceğimi mi söylüyorsun?' dedi. Hikayeyi yaratmayı çok seviyordu, bu da onu arkasındaki teknolojiyi benimsemeye motive etti."

Platform, öğrenciler için kendi kendine rehberlik edilen kurslara ek olarak okulların, eğitimcilerin, ebeveynlerin ve teknoloji uzmanlarının hayatlarındaki gençleri teknoloji kaynaklarına bağlamasına yardımcı olur. İçerik, teknoloji deneyimi olsun veya olmasın, öğrencilerine veya topluluğuna yüksek kaliteli teknoloji eğitimi getirmek isteyen herhangi bir yetişkin tarafından öğretilmek üzere tasarlanmıştır.

CompTIA ile Geliştirilmiş Etki

Gençlerin teknoloji alanındaki becerilerini ve bağlantılarını geliştirmek için başka kar amacı gütmeyen kuruluşlar varken, birçoğunun odak noktası dar. Bunun aksine, CompTIA Spark genişletilmiş ortaokul programlaması, yenilenebilir enerjiden büyük veriye kadar teknolojinin tüm yönlerinde bir dizi fırsat sağlamak için oluşturulmuştur. CompTIA ile benzersiz bağlantısı, CompTIA Spark'ın sektördeki gerçek gelişmelere bağlı olduğu, sürekli gelişimine ayak uydurduğu ve müfredatının gerçek sertifikalarla bağları olduğu anlamına gelir; sonraki seviye. CompTIA'nın ve üyeliğinin kritik desteğiyle, CompTIA Spark programlama şimdiden 33.000'den fazla genci etkiledi ve gelecek hedefleri yüksek.

Kaynak : https://online.flippingbook.com/view/695207882/28/